Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

12 grudnia, 2019 0 przez Mikołaj Online

Na początku tygodnia podpisano list intencyjny na platformę Centrum Handlowego Karuzela pod Kołobrzegiem. Wybuduje je nazwa Dekpol. Będzie więc najpotężniejszy obiekt handlowy tej sieci handlowej w Polsce. Planowane rozpoczęcie plac budowlanych jest nastąpić na początku 2020 roku.

Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Jak powstaje z podpisanych tekstów w ramach inwestycji powstanie obiekt handlowy o powierzchni całkowitej 25 500 m², w którym odnajdzie się kilkadziesiąt sklepów znanych sieci handlowych. Inwestycję będzie wybierać dobra forma architektoniczna z trudną liczbą świetlików nad ciągami komunikacyjnymi. Takie rozwiązanie, zwiększy nie tylko estetykę budynku, ale też dojazd do naturalnego światła, co pozwala zmniejszyć zużycie energii elektrycznej.

Dekpol, jako generalny wykonawca inwestycji, będzie zarówno dostępny za budowę infrastruktury komunikacyjnej i technicznej. W wstępnym etapie zostaną przeprowadzone prace ziemne oraz platforma pod budowę galerii i marketu budowlanego Leroy Merlin. W dalszej kolejności powstaną drogi wewnętrzne, chodniki i parking na 1000 miejsc postojowych, a i rondo w ruchu drogi wojewódzkiej nr 163. Inwestycja zakłada również zaprojektowanie i wykonanie zewnętrznych terenów zielonych i elementów małej architektury. Zakończenie prac jest spotkać w II kwartale 2021 r.

– Z uwagi na skomplikowane warunki gruntowe, w głównej kolejności tworzone będą wyróżnienia i komunikacji gruntu. Zgodnie z przedsiębiorcą będziemy pracować nad projektem wykonawczym, w którym wykorzystamy nasze dotychczasowe doświadczenie. Dzięki niemu będziemy mogli stworzyć optymalizacji prac ziemnych, konstrukcji i formy i ruszyć z pierwszą budową obecnie na wiosnę. Będzie ostatnie już kolejny obiekt handlowy w naszym portfolio, dlatego jestem pewny, że proces budowy przebiegnie szybko i pewnie, a całość bycie się kolejnym zapewnieniem naszych umiejętności – powiedział dla portalu www.propertynews.pl Adam Olżyński, Dyrektor ds. Inwestycji i Wzroście Dekpol.

Centrum Handlowe Karuzela w Budzistowie zostanie wybudowane niedaleko ulicy Krzywoustego w sąsiedztwu drogi ekspresowej S6.