Umowa na przebudowę drogi Kołobrzeg Grzybowo podpisana

Umowa na przebudowę drogi Kołobrzeg Grzybowo podpisana
Umowa na przebudowę drogi Kołobrzeg Grzybowo podpisana

10.995.926,83 zł będzie spożywać przebudowa drogi powiatowej Kołobrzeg – Grzybowo na etapie od pętli autobusowej na trasy Grzybowskiej do połączenia z ulicą Zamkniętą w Grzybowie.

Umowa na przebudowę drogi Kołobrzeg Grzybowo podpisana

W poniedziałek umowę w współczesnej kwestii podpisano w siedzibie starostwa powiatowego w Kołobrzegu. W ramach inwestycji zostanie przebudowany odcinek drogi o całej długości 2,7 km.

Zaprojektowano jezdnię o szerokości 6 m, a przy osiedlu Bałtyk także w km 2+319,9 do km 2+760 zastosowano przekrój półuliczny, ze ważnym uwzględnieniem naprawy i wzmocnienia krawędzi jezdni. Modernizacja obejmuje i wykonanie ciągu pieszo–rowerowego, o zmiennej szerokości.

Bliska i chodnik oddzielone są od siebie oznakowaniem poziomym i małym poboczem, rowem oraz pasem zieleni od istniejącej już jezdni. Przed przejściami dla pieszych, na chodnikach, azylach i wzdłuż zatok autobusowych zaprojektowano miejsca z płytek integracyjnych o szerokości 35 cm.

Na lokatę powiat pozyskał dofinansowanie ze materiałów Funduszu Dróg Publicznych na poziomi 50%. Razem ze trudnym wnioskiem, zmiana będzie długofalowa i zacznie się w roku 2019,a zrealizuje w roku 2021. Generalnym wykonawcą działalności będzie firma „PRIN” z Grzybowa.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z systemem całkowity termin wykonania prac przewidziano 31 marca 2021 roku. Prace drogowe w lipcu i sierpniu przyszłego roku zostaną wstrzymane.

 

Zobacz również stemple Kołobrzeg

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x