Teraz bank musi „wesprzeć” w sukcesu błędnego przelewu

Teraz bank musi „pomóc” w przypadku błędnego przelewu
Teraz bank musi „pomóc” w przypadku błędnego przelewu

Teraz bank musi „pomóc” w wypadku błędnego przelewu – Od lipca 2018 roku łatwiej będzie odzyskać omyłkowo wysłane pieniądze (błędne informacje na przelewie). Bank będzie zobowiązany pomóc nam w takim przypadku. Usługę ta zatrzymywać się lecz będzie do kontaktu z bankiem odbierającym przelew oraz – w ostateczności – do podjęcia danych osobowych przypisanych do konta odbiorcy.

Teraz bank musi „pomóc” w wypadku błędnego przelewu

 

Nie znam czy byliśmy jak w byciu sytuację, w której dali pieniądze na krótkie konto. Ja był taką przygodę dwa razy, w współczesnym raz z mojej winy i raz przez błędnie podany numer konta. W takich przypadkach zawsze skazani istnieli na silną wolę obcej kobiety i mało szczęścia. Mi udało się raz zapłacić za samochód na zły numer konta, ponieważ taki dany był na FV. Szczęście w nieszczęściu, że nr konta (błędny) na które przelałem pieniądze nie żył także podał mi je automat bankowy. W drugim przypadku musiałem jednak skontaktować się z klientem konta i wnioskować o zwrot. Całe szczęście, iż go umiał.

Procedura zwrotu błędnie wykonanego przelewu
Od lipca tego roku procedura zwrotu pieniędzy w wypadku przelewu pieniędzy zostanie nieco uproszczona, ponieważ bank będzie posiadał obowiązek nam pomóc. W projekcie bank jest obowiązek podjąć imprezę w porządku 3 dni od zgłoszenia. Musi powiadomić odbiorcę przelewu oraz inny bank o błędnej transakcji. Odbiorca takiego przelewu ma 30 dni na przełom pieniędzy. Trafiają one na startu na konto techniczne w banku, i dopiero po do właściciela.

Po otrzymaniu porad od banku, odbiorca błędnego przelewu ma 30 dni na reakcję. Gdy ona nie nastąpi, to bank na własny projekt musi przekazać nam duże dane personalne posiadacza konta czyli imię, nazwisko, adres zamieszkania, adres działalności itp. Jeśli odbiorca przelewu posiada konto w przeciwnym banku, więc tenże bank jest 3 dni na danie takich deklaracji do swego banku, który następnie udostępni znane nam (uwaga jeśli wykorzystamy je do następnych priorytetów niż odwrócenie transakcji grozi nam grzywna do 30 000 PLN).

I na ostatnim trochę więcej praca banku się kończy. Dużo o zwrot pieniędzy musimy walczyć sami przed sądem przynajmniej w wypadku mienia dokładnych informacjach i dokumentacji całej sytuacji propozycja będzie stosunkowo oczywista, choć nie wiem ile powinien w takich przypadkach odkładać na decyzję sądu.

Idealnie byłoby gdyby istniała procedura, gdzie przy błędnym przelewie na własny wniosek wszystko dzieje się automatycznie. Wyobrażam sobie jednak, że umiało toż żyć wykorzystane przez „cwaniaków” w nowy sposób. W każdym razie istnieje obecne dobra zmiana pomagająca odzyskać pieniądze z błędnych przelewów, które każdemu mogą się zdarzyć.

Artykuł powstał dzięki serwisowi pożyczki na zasiłki

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments