Szalenie niebezpieczna sytuacja – jedzie na S6 pod prąd

Szalenie niebezpieczna sytuacja - jedzie na S6 pod prąd
Szalenie niebezpieczna sytuacja - jedzie na S6 pod prąd

Więc co uwiecznił kierowca jadący od Koszalina do Kołobrzegu w sobotnie popołudnie wręcz mrozi krew w żyłach. Jadąc drogą ekspresową S6, kamera zamontowana w jego pojeździe zarejestrowała pojazd jadący pasami robiącymi w ścianę Koszalina…pod prąd. Jak słyszymy, Volkswagena Polo miała prowadzić kobieta.

Szalenie niebezpieczna sytuacja – jedzie na S6 pod prąd

 

Co gorsze, w samochodzie przedstawiało się znajdować dziecko.

Aż trudno znaleźć odpowiedni artykuł do tego typu obrazów. Znanym jest, że jazda pod trend na odległości szybkiego ruchu jest bardzo niebezpieczna. Ewentualne zderzenie przy prędkościach przekraczających 100 km/h to mało pewna śmierć, i pamiętamy że przy zderzeniu czołowym prędkości się sumują.

Inną kwestią jest fakt wjazdu nie w współczesnym zakresie co powinien. Wjazd również na drogę, jak i tzw. „eskę”, korzystając ze węzłów drogowych istnieje na prawdę ciężki. Jak informuje nas asp. Tomasz Kwaśnik z kołobrzeskiej policji, za jazdę pod trend na możliwości ekspresowej grozi do 500 złotych mandatu i 6 punktów karnych. Jeżeli naruszenie zasad bezpieczeństwa było wyjątkowo rażące, pracownik może pokryć nawet 100 złotych mandatu. Pamięta ponad możliwość zatrzymać prawo jazdy. Wtedy karę wymierzy sąd, a grzywna może zabrać do 5 000 złotych.

Jak działa asp. T. Kwaśnik, wszelkie nagrania tego fasonu można wybierać odpowiednim jednostkom policji w ramach akcji „Stop Sił na Trasie”. Wszelkie nagrania można wysyłać emailem. W województwie zachodniopomorskim to: stopagresjidrogowej@zachodniopomorska.policja.gov.pl. Więcej na problem akcji znajdziecie tu: http://dlakierowcow.policja.pl/dk/stop-agresji-drogowej/87103,Stop-agresji-na-drodze.html

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments