Stomatologia estetyczna Golczewo

Stomatologia estetyczna a dzieci - czy to bezpieczne?
Stomatologia estetyczna a dzieci - czy to bezpieczne?

Coraz wiele kobiet posiada z zabiegów z działu stomatologii estetycznej, by zajmować się pięknym wyglądem naszych zębów. A lub są one bezpieczne dla niemowlęta? Warto zaznajomić się z najbardziej modnymi zabiegami i zweryfikować lub są one podawane dzieciom.

Stomatologia estetyczna Pełczyce

Stomatologia estetyczna – najpopularniejsze sposoby

Stomatologia estetyczna
Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna montuje w sobie wiele rzeczy stomatologii (np. profilaktykę, stomatologię zachowawczą, protetykę, ortodoncję), zaś jej pierwszym projektem jest poprawa estetyki uzębienia. Do najczęściej wybieranych zabiegów w ramach stomatologii estetycznej zalicza się wybielanie, piaskowanie, skaling, licówki i korony protetyczne.
Wybielanie zębów

Zabieg ten robi się zwykle przy zastosowaniu specjalnej gwarancji na uzębienie i zastosowanie preparatu żelowego, którego aktywny składnik działa z tanią zęba dzięki takim pomysłom jak światło lub związki chemiczne, a uzyskany efekt jest z razu widoczny.

Stomatologia estetyczna Pełczyce

Profesjonalne oczyszczanie zębów nie powoduje zakłóceń w tkance szkliwa, niemniej a po sposobu może pojawić się czasowa nadwrażliwość szkliwa (specjalnie na zima). Wybielanie może też skutkować podrażnieniami i uszkodzeniami dziąseł lub błony śluzowej. Warto podkreślić, że nieprawidłowo wykonywany zabieg może wywołać nierównomierne lub nadmierne wybielenie też że żyć przyczyną mikrouszkodzeń i zwiększonej porowatości szkliwa i zębiny.

Stomatologia estetyczna Pełczyce

Według unijnej informacje z 2012 roku, a też Rozporządzenia Ministra Zdrowia profesjonalne oczyszczanie zębów z zastosowaniem specjalnych środków chemicznych w wygodnym stężeniu jest natomiast bezpieczne dla zdrowia, a że żyć praktyczne tylko u kobiet pełnoletnich (powyżej 18 r. życia). Nie każe się również wybielania osobom z nadwrażliwością zębów i dziąseł, osobom w chce i mamom karmiącym.
Piaskowanie i skaling

zobacz również ile kosztuje wybielanie zębów

Zabieg piaskowania polega na usuwaniu różnego rodzaju osadów (wynikających z kawy, herbaty, papierosów a indywidualnych używek lub barwiącego jedzenia), przebarwień oraz płytki nazębnej za pomocą specjalnego urządzenia kierującego strumień piasku stomatologicznego na zęby. U dzieci nie powinno być faktu spośród ostatniego gatunku osadami. Sam środek jest pewny, choć wywołuje pewien dyskomfort, a po jego oddaniu możliwa jest nadwrażliwość zębów i dziąseł. Przeciwwskazaniem do budowania piaskowania u niemowlęta jest tenże jego wynik – odsłonięte i oczyszczone bruzdy zębowe. U niemowlęta są one przynoszone poprzez lakowanie.

Skaling z serii polega na usuwaniu kamień nazębnego zbierającego się w obszarze szyjek zębowych – z dziedziny korony (najczęściej używany) lub spod powierzchni dziąseł. W przypadku skalingu w zasadzie nie ma przeciwwskazań do wytwarzania go u dzieci. Jeśli jest taka potrzeba, więc ważna go spowodować dodatkowo będzie on dla dziecka bezpieczny.
Licówki i korony

Zobacz również Ionic White

Licówka to cienka płytka kompozytowa lub przygotowana z ceramiki (bądź porcelany), przytwierdzana do wielkości zęba z jego przedniej (wargowej) strony. Z serii korony protetyczne są ceramicznymi nakładkami w pełnie zakrywającymi zęby. Licówki i korony pełnią funkcję estetyczną i ochronną. Niekiedy licówki wykorzystywane są do korygowania wad zgryzu, jednak większość stomatologów nie proponuje tego gatunku praktyk. Również jak sądzenie licówek na zęby mleczne.

Licówki są zaliczane do wypełnień mało inwazyjnych, natomiast nie są pozbawione ingerencji w uzębienie. Wymagają usunięcia z 3 do 30% tkanki zęba. Z zmianie w przypadku koron ząb musi być oszlifowany w niezwykle większym stopniu. W układu z czym, gdy nie jest taka potrzeba właściwie nie ingerować w grupę uzębienia dziecka.

Źródło artykułu Stomatologia estetyczna a dzieci – czy to bezpieczne

 

Stomatologia estetyczna Pełczyce

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments