Siłownia Tuczno

siłownia
siłownia

Mięśnie klatki piersiowej to często wyznaczyć naszego zaangażowania w ruch siłowy. Że jest samą spośród obecnych grupie mięśniowych, które doskonale przygotowane dają nam dużo satysfakcji a odpowiednio się prezentuje i niezwykle rzuca się w oczy.

Siłownia Trzcińsko-Zdrój

 

Ale że prędko lub później każdy trafi na opór – na obecny okres, gdy klata przestaje być. Dociera do stagnacji. Jako jej usunąć, jak przełamać tą chorobę i stworzyć, że mięśnie klatki piersiowej będą się dalej rozwijały? O tym postaram się zapoznać Was w tym materiale.

somatodrol
somatodrol

Zarówno mięśnie klatki piersiowej jak również wszystkie nowe nie lubią nudy, czy takich samych treningów, wytwarzanych przez dłuższy czasu. A zatem treść to iść mięśnie na jakimkolwiek treningu. Staraj się, by każdy Twój trening wyglądał nieco inaczej. Co to stanowi? Zmieniaj rodzaje ćwiczeń, nie zaczynaj każdego treningu tak samo. Część z trenujących czyni ten błąd, że prawie zawsze zaczynają ruch na ostatnią partię mięśni od wyciskania na ławce prostej. Błąd!

zobacz również somatodrol

Siłownia Trzcińsko-Zdrój

Odpuść na wszelki okres to ćwiczenie, zapomnij o nim na parę tygodni. Zacznij trening np. od wyciskania na ławce skośniej – ono znacznie pobudza górne mięśnie klatki piersiowej, dzięki czemu staną się one znacznie wypukłe, pełniejsze – a ale o to nam chodzi! Przeplataj ćwiczenia, jako jedno wydajesz na powierzchniową partię, to drugie niech będzie na niską, inne na środkową. Gra tym zmieniaj ciężar. Nie bój się zmniejszać ciężar.

Siłownia Trzcińsko-Zdrój

To również jest popularny błąd, który mówią szczególnie początkujący – wykonują ćwiczenia na rynek wielkim ciężarze zaniedbując technikę. Nie ma nic gorszego! Po pierwsze poprzez to mięśnie nie utrzymują się tak, jak powinny, i po drugie stanowi duże ryzyko kontuzji. Zmieniaj i ilość powtórzeń – często pojawiającym się brakiem jest realizowanie dalej tej jedynej ilości powtórzeń, np., 8. Jeżeli tak działasz to układ oraz mięśnie się przyzwyczajają a nawet jak na powodzie są efekty, obecne w kraju dotrze do stagnacji. Tak, więc rób czasami po 5-6 powtórzeń, następnym razem po 10-12.

Siłownia Trzcińsko-Zdrój

Należy i wspominać o odpowiedniej suplementacji, bowiem w określonym momencie suplementy które przynieśmy z posiłków stają się niewystarczające. Dlatego powinien pomyśleć o suplementacji – na wstęp jako przyczyna to białko, bcaa, izotonik, i na wagę królowa suplementów, czyli Kreatyna OLIMP.

Jak więc trafiłeś na przeszkodę i mięśnie skończyły się rozwijać – spróbuj wykorzystać wyżej opisane sposoby – powinny ułatwić Ci dać zadowalające efekty. Podobne zalecenia można tak wykorzystać na wszelką nową część mięśni. Jeśli jeszcze nie będziesz miał pozytywnych efektów może zastanów się nad konsultacjami z trenerem personalnym, albo skorzystaj z treningu z takim specjalistą. Nieraz zajrzenie na wykonywane ćwiczenia krytycznym spojrzeniem przynoszą znacznie przydatne rezultaty. Temuż można kontrolować ilość powtórzeń, wybór odpowiedniego ciężaru, i teraz jakość wykonywanych zadań samemu ocenić jest dosyć ciężko.

Można poprosić kolegę czy koleżankę aby zobaczyli lub ich daniem ćwiczenia prowadzone są prawidłowo, ale same dobrą praktyką, która sprawia skutki jest nagrać sobie trening. Później można przeanalizować wykonywane szkolenia i doświadczyć błędy techniczne. Metoda zapisywania się podczas wykonywania zadań też może znacząco podnieść jakość, oraz jak wiadomo za jakością idą efekty.

Źródło artykułu  Stagnacja w rozwoju mięśni klatki piersiowej

Siłownia Trzcińsko-Zdrój

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments