Seryjny morderca z Kołobrzegu

Seryjny morderca z Kołobrzegu
Seryjny morderca z Kołobrzegu

W obecnej myśli jest sporo pytań niż odpowiedzi. Lub to możliwe, aby 43-letni kołobrzeżanin, przedsiębiorca, wielbiciel zimnych kąpieli w Bałtyku, stał, nie za jakimś, jednak za kilkoma zabójstwami mieszkanek naszego świata? Czy działał sam, lub posiadał wspólników w zbrodni? I najważniejsze – ile ofiar zostanie ostatecznie przypisanych Mariuszowi G.? Według nieoficjalnych informacji, policja poszukuje nowego ciała. Aktualizacja: Mariusz G.usłyszał zarzuty dokonania dwóch kolejnych zabójstw!

Seryjny morderca z Kołobrzegu

 

Byliśmy w miejscu odnalezienia zwłok samej z zaginionych kobiet, rozmawialiśmy zarówno z przedstawicielami niewielkich Obrotów, których okolice od miesięcy przeszukują kryminalni ze Szczecina i Warszawy. Udało się nam skontaktować z kobietami, które potrafiły zachowanego i zajmowały u niego. Wiemy o potrzebie z czerwca, nie znamy jednak całej historii, a jedynie jej cecha, ponieważ w tym punkcie, oprócz oficjalnych komunikatów, nie rzuca się obecnie ani prokuratura ani policja.

Seryjny morderca z Kołobrzegu
Miejsce gdzie zakopał zwłoki

Oskarżony o zabójstwo. Ofiara to szukana od czerwca 54-latka

Z wydanych przez Szczecińską Prokuraturę Okręgową informacji, wiemy, iż w środę 6 listopada, Mariuszowi G. został postawiony zarzut zabójstwa z powodu motywacji zasługującej na specjalne potępienie. Broniło się to możliwe dzięki śledztwu, które z paru miesięcy prowadzili funkcjonariusze i prokuratura „Archiwum X”. W jego produktu odnaleziono jedną z dwóch zaginionych w zeszłym czasie kobiet; 54-latkę, mieszkankę Kołobrzegu. Jak donosi Radio Szczecin, jej tworzywo było zmasakrowane, prokuratura nie podaje jednak wzmiance o przyczynie śmierci kołobrzeżanki. W oficjalnym oświadczeniu nazywa Mariusza G „sprawcą”, oraz nie „podejrzanym” zbrodni, nie otrzymujemy jednak reakcje na sprawdzanie czy mężczyzna współpracuje właśnie z urzędami ścigania. – Mogę jedynie powiedzieć, że śledztwo istnieje w ruchu – mówi Joanna Biranowska-Sochalska, rzecznik szczecińskiej prokuratury.

Miejsce znalezienia 54-latki

Seryjny morderca z Kołobrzegu
Seryjny morderca z Kołobrzegu

Krew w samochodzie, sprzedane mieszkanie. Podejrzany, ale bez dowodów

Mariusz G. dotarłem do aresztu w czerwcu ostatniego roku. Powód – przywłaszczenie mienia. Już wtedy jednak śledczy są przekonani, że facet jest uwikłany w dłuższą zbrodnię. Nie odczuwa przecież żadnych dowodów – przede wszystkim ciał dwóch zaginionych w ruchu ostatnich miesięcy kobiet. Wiadomo jednak, to swoje nieoficjalne informacje, że G. wpadłem w bycie bycia samej spośród nich, a wkrótce je wydał. Policja przeszukuje wszystkie domy będące własnością aresztowanego, w tym garaże i piwnice m.in. przy ulicach Mariackiej czy Wolności. Mundurowi dochodzą do stronie Obroty, gdzie podejrzany wynajmował pomieszczenia w bloku po dawnej świniarni. Tam, wśród 6 samochodów, miało wybierać się również auto nowej z zaginionych kobiet. Na terenie posiadłości jest znaleziona krew. Śledczy zatrzymują właściciela wynajmowanej przez G. stodoły. Sebastian T. trafia do aresztu (jak twierdzą miejscowi, za paserstwo – dop.red.) i stanowi tam do dzisiaj, a prokuratura nie udziela żadnych reklam na pytania, lub istnieje on w wszystek sposób powiązany ze sytuacją.

Rozkochiwał i mordował? Taki przyjemny i dobry człowiek

W toku całego badania i reklamy pojawia się obraz sposobu zaangażowania i problem postępowania G. Stanowi on znacznie naturalny. 43-latek poznawał kobiety, a wtedy tworzył spośród nimi w bezpośrednie relacje. Ofiary, przekonane o szczerych intencjach mężczyzny, przepisywały na niego swój majątek. Następnie znikały bez śladu, w niewyjaśnionych okolicznościach. Gdzie? Od paru miesięcy funkcjonariusze ze Szczecina, a dodatkowo Warszawy, w dążeniu ciał, przeczesywali kraje i bagna w strefach Obrotów. Jak udało się nam dowiedzieć, rewidowano również okoliczną żwirownię, oraz jej właściciela pytano o ostrożność w wydobywaniu żwiru. Ostatecznie jedno ciało; 54-latki odnaleziono w lesie między Obrotami a Niekaninem.

W całą sprawę trudno uwierzyć osobom, które potrafiły Mariusza G. Miły, spokojny, pomocny uśmiechnięty. Kiedyś prowadził manufakturę słodyczy, wyrażałeś się te za marynarza. Pozytywne słowa można usłyszeć od sąsiadów aresztowanego, lecz też z prezesa Stowarzyszenia Kołobrzeskich Morsów, w którym G. prężnie realizował przez dwa lata. – Spokojny człowiek, bezproblemowy. Zatem istnieje po prostu szok – mówi Łukasz Zięba, zastrzegając, że podejrzanego znał pobieżnie.

Z swoich źródeł wiemy również, że zatrzymany jest pedantem. Przeszukiwane domy i mieszkania wręcz błyszczały czystością, były wysprzątane. To wzbudziło kolejne podejrzenia połączone z usuwaniem śladów zbrodni, dziwił jednak jeszcze fakt, że G. martwił się, kiedy podczas przeszukania, policjanci nie stawiali jego czynności na mieszkanie.

Aresztowanie Mariusza G. w czerwcu. Wówczas dowiedzieliśmy się o prowadzonym badaniu

Seryjny morderca z Kołobrzegu
Seryjny morderca z Kołobrzegu

Imprezy, krzyki, ogniska. Spokojna miejscowość i niezwykłe rzeczy

Druga twarz Mariusza G., taż szczególnie łatwa, jest popularna mieszkańcom Obrotów. Kiedy prosimy o podejrzanego niewiele mogą napisać o samym człowieku, ale pamiętają świetne zabawy na posesji, gdzie zatrzymany wynajmował pomieszczenia. – Tam zazwyczaj były wszelkie krzyki, ogniska, nie wiadomo co oni tam palili, smród przechodził na wszą okolicę – mówi sam z przedstawicieli. Drugi podkreśla, że do momentu pojawienia się policji, nie było żadnych przypuszczeń, ani podejrzeń. – Jedyne co się myślało, to, że tam było paserstwo. Bo tam ciągle coś robili przy tych samochodach – wspomina.
Szok pojawił się wraz z przybyciem policji. – Toż taka niewielka, spokojna miejscowość. To niewiarygodne, że działy się tutaj tak silne rzeczy – mówi sama z mieszkanek.

Do polskich Czytelników:

Całe śledztwo z początku objęte było istotną tajemnicą. Część naszych dziennikarzy, choć posiadała dobrą wiedzę, była wymagana, przez policję, o zachowanie dyskrecji. Dlaczego? Podejrzany siedział już wtedy w areszcie, jednak śledczy nadal prowadzili działania połączone z wyjaśnianiem sprawy, w tym jednocześnie z badaniem osób, jakie potrafiły korzystać wkład w obecnej spraw.

Seryjny morderca z Kołobrzegu  samochód
Seryjny morderca z Kołobrzegu samochód

Nasza redakcja o tej niezwykłej historii dowiedziała się w czerwcu,w dniu aresztowania Mariusza G., stąd jesteśmy w posiadaniu zwolnień spośród obecnego zdarzenia. To (kiedy a już) że było nam w nią zaufać, dzisiaj jednak, z prawdziwym sumieniem, możemy o niej napisać.

Będziemy Was informować o dalszych postępach w prowadzonym badaniu.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments