Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg ” Chcieli abym się sprzedał”

Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg " Chcieli abym się sprzedał"
Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg " Chcieli abym się sprzedał"

Radny Jasna i Sprawiedliwości Piotr Rzepka wydał na prostym profilu Fb wiedzę o zamknięciu kołobrzeskiego oddziału PTTK. Według radnego, winę za ten stan rzeczy ponosi prezydent miasta Anna Mieczkowska, która, jak tworzy samorządowiec, uzależniła wsparcie finansowe dla stowarzyszenia od odejścia Rzepki z klubu PiS.

Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg ” Chcieli abym się sprzedał”

 

„Koniec biura obsługi ruchu turystycznego, koniec bezpłatnych informacji turystycznych, koniec stażów, koniec kolonii i wycieczek PTTK. Oficjalne biuro BORT przy ul. Zwycięzców 5/1 zostało zawarte i następnie będzie zamknięte” – taką wiedzę zwróciłem na prostym profilu radny PiS-u. Radny podkreśla, że oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Kołobrzegu przez ostatnie 4 lata nie był utrzymywany przez samorząd. Zarzuca również tej prezydent, że nie przekazała obiecanej wcześniej kwoty z względów politycznych. „Jak się dowiedzieliśmy ze centrów zbliżonych do nowego obozu władzy wszystko było zależne z mojej własnej decyzji wystąpienia z klubu radnych – po prostu zmiany barw, albo brzydko pisząc sprzedania się. Prezydent na gwałt potrzebowała większości bezwzględnej, aby osiągnąć absolutorium. Większość została znaleziona kilkoro dni później gdzie indziej, więc ani ja, ani PTTK nie istniałoby obecnie potrzebne. Za żadne korzyści wcale nie przejdę do prowadzącej już 13 rok Kołobrzegiem partii. Na szczęście członkowie PTTK to umieją także nie są mi za złe”.

Do sprawy zwróciła się sama prezydent, która wystosowała oficjalne oświadczenie do mediów. „Wcale nie rozmawiałam, ani nie upoważniałam nikogo do rozmów z Radnym Piotrem Rzepką na materiał jego odejścia z klubu Jasna i Sprawiedliwości(…) Wypowiedź (Piotra Rzepki – dop.red.) jest kłamstwem” – czytamy w danym do nas piśmie. Prezydent podkreśliła również, że rozważa podjecie kroków prawych „ w celu ochrony dobrego imienia i wspólnoty samorządowej”. Tłumaczy również, dlaczego oddział PTTK nie otrzymał wsparcia finansowego z samorządu. Poniżej publikujemy całe oświadczenie w sumie:

„Jako Prezydent Miasta Kołobrzeg oświadczam, że absolutnie nie rozmawiałam, ani nie upoważniłam nikogo do rozmów, z Radnym Piotrem Rzepką na materiał jego odejścia z klubu radnych Jasna i Sprawiedliwości. Pan Radny – poza pierwszym spotkaniem, które sprawiłoby się w maju br., nie brał wkładu w dalszych rozmowach pomiędzy zarządem PTTK, a Miastem – w sytuacji uzyskania dofinansowania. Rozmowy z PTTK szły do tyłu sierpnia 2019 (spotkania odbywały się trzykrotnie w dniach 9, 14 i 21 sierpnia). Wypowiedź pana Radnego Rzepki o tym, że dofinasowanie dla PTTK było skojarzone spośród jego przyjściem z klubu i absolutorium jest kłamstwem. Dodam, że inny klub radnych „Nowy Kołobrzeg” zaistniał w maju br., a sesja absolutoryjna zrobiła się 18 czerwca 2019 r. Wobec powyższych insynuacji pana Radnego poprosiłam prawników o analizę jego uwagi w celu ochrony mojego prawego imienia i wspólnoty samorządowej.

Potwierdzić mogę, że PTTK zdał się do Centrum o wsparcie finansowe wykonywanej przez siebie działalności. Jednak z koncentracje na fakt, iż PTTK świadczy usługi turystyczne możliwości wsparcia Towarzystwa musiały pracować się z użyciem stosownych procedur. Wszelkie propozycje ze karty Miasta, w tymże takie jak ewentualnego zakup publikacji realizowanych przez PTTK (mowa tu o kwocie 6 tysięcy złotych) nie znalazły akceptacji w zarządzie oddziału PTTK. Z podobną odmową spotkała się propozycja współorganizacji przez PTTK niektórych miejskich wydarzeń. Kołobrzeski oddział PTTK był ciekawy jedynie bezpośrednim wsparciem finansowym – której Miasto z koncentracje na obowiązujące przepisy wręczyć nie mogło. Dodam, że nowa propozycja PTTK, aby dotować kwotą 16.000 tysięcy złotych z określeniem na cztery regionalne wycieczki nie mogła zostać przez Miasto przyjęta. Zresztą rozmowy dotyczyły wsparcia kwotą 6 tysięcy złotych z określeniem na dane oferowania na pracę miasta także jego mieszkańców.

Rozwiązaniem kwestii wsparcia mógłby stanowić start PTTK w konkursie dla organizacji pozarządowych. W moc miastach w Polsce PTTK organizuje różne doświadczenia i kupuje w ten rodzaj materiały z budżetu – na realizację zadań własnych gminy. W roku 2019 kołobrzeski oddział PTTK uzyskał takie wsparcie w ilości 4700 zł na organizację wycieczki turystycznej dla kołobrzeskich seniorów. „

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x