NIE MAŁA LICZBA OSÓB POD KWARANTANNĄ? JEST JAKIŚ POWÓD

SKĄD MAŁA LICZBA OSÓB POD KWARANTANNĄ? JEST JEDEN POWÓD
SKĄD MAŁA LICZBA OSÓB POD KWARANTANNĄ? JEST JEDEN POWÓD

Najnowsze informacje dotyczące liczby osób pod kwarantanną na placu miasta i powiatu zadziwiają. Według informacji udzielanych przez samorządowców, w mieście są trzy, natomiast w powiecie 10 osób poddanych tej procedurze. Dlaczego stanowi ich naprawdę mało, skoro statystyki w końcu rosną?

– Nie uznajemy w centrum obecnie ani jednej osoby, która z momentu zamknięcia granic oficjalnie powróciła do Kołobrzegu – informuje nas Michał Kujaczyński, rzecznik prasowy magistratu. Przypomnijmy; osoby, które w nocy z soboty na niedzielę, przekroczyły granicę Polski, muszą koniecznie odbyć kwarantannę. Przejawia się, iż w własnym mieście, do tej chwile, takiego przykładzie nie było. – Wszelkie dane otrzymujemy od prac, m.in. Straży Granicznej – wyjaśnia rzecznik.

Z czego wynika taki stan rzeczy? – Część mieszkańców zdążyła zapewne powrócić do świecie przed zamknięciem granic, część nadal pewnie czeka na mierze – mówi Kujaczyński.
Jednocześnie rzecznik zapewnia, że miasto jest opracowane na podjęcie większej grupy osób, które wymagały przejść kwarantannę, natomiast nie potrafiły jej wypalić w budynku; na taką sytuację zorganizowano m.in. stanowiska w którymkolwiek z ośrodków.

Te kobiety, które wróciły do Kołobrzegu przed zamknięciem granic, kwarantanny obowiązkowej nie muszą odbywać, jednak taka, jak wyglądamy, jest podawana.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments