Mieszkanie pod inwestycję w Kołobrzegu – kawalerka czy dwupokojowe?

Mieszkanie pod inwestycję w Kołobrzegu – kawalerka czy dwupokojowe?

2 września, 2020 0 przez Mikołaj Online

Kołobrzeg to popularny kierunek na wakacje. Znajduje się tu piękna, rozległa plaża, port i wiele zabytków. Z racji rozwiniętej turystyki, wiele osób decyduje się zakupić tu mieszkanie pod inwestycję. Jak wyglądają ceny nieruchomości z rynku pierwotnego? Czy w ofercie deweloperów można znaleźć mieszkania 1- i 2- pokojowe?

Ceny mieszkań od deweloperów

Zakup nieruchomości w nadmorskim kurorcie to niewątpliwie dobra inwestycja. Z wydatkiem jakiego rzędu musimy się liczyć, jeśli chcemy zainwestować swoje oszczędności w mieszkanie i zarabiać na jego wynajmie? Kołobrzeg to miejscowość bardzo atrakcyjna turystycznie, co sprawia, że ceny nieruchomości są tu wysokie. Średni metraż nieruchomości to niewiele ponad 40 m². Średnia cena mieszkania na rynku pierwotnym wynosi prawie 640 000 zł, a więc średnia cena za metr kwadratowy kształtuje się na poziomie około 15 000 zł. Co ciekawe, to więcej niż w Warszawie, Gdańsku czy na Helu. Warto wziąć jednak pod uwagę, że pośród nieruchomości z rynku pierwotnego, wiele dedykowanych jest pod apartamenty wakacyjne, co zwiększa ich wartość.

Większość ofert sprzedaży od deweloperów dotyczy lokali w cenie od 450 000 do 650 000 zł. Zbliżona liczba mieszkań znajduje się w przedziale cenowym od 250 000 do 350 000 zł, jak i w przedziale od 350 000 zł do 450 000 zł. Trzeba przyznać, że oferta jest dość szeroka. Ile kosztuje kawalerka na sprzedaż w Kołobrzegu? Mimo że Kołobrzeg jest stosunkowo drogim miastem, to można tu kupić jednopokojowe mieszkanie nawet za mniej niż 250 000 zł. Im dalej od centrum i morza, tym taniej.

Tym na co warto zwrócić uwagę, jest fakt, że w ostatnich latach ceny nieruchomości silnie tu wzrosły. Jeszcze kilka lat temu w Kołobrzegu średnia cena mieszkań wynosiła 8 000 zł/m².

Oferta

Kołobrzeg pod względem turystyki rozwija się nieustannie już od wielu lat. Wciąż budowane są tam nowe pensjonaty i apartamenty wakacyjne. Z uwagi na budowę drogi ekspresowej S6, dojazd do miasta z Koszalina czy Szczecina jest teraz o wiele szybszy, co cieszy nie tylko tutejszych turystów, ale i mieszkańców.

Miasto cieszy się dużą popularnością i ma ogromny potencjał, przez co jest często wybieraną lokalizacją przez deweloperów. W pierwszej połowie tego roku prowadzono tu 15 inwestycji mieszkaniowych, dzięki czemu na rynek trafiło ponad 1 100 nowych nieruchomości. Część z nich została już oddana do użytku, natomiast część jest nadal w trakcie realizacji.

Pośród ofert deweloperów, poza kawalerkami, można znaleźć również nie mniej popularne mieszkania dwupokojowe na sprzedaż. Kołobrzeg to jedna z tych miejscowości, które mają potencjał pod względem wynajmu krótkoterminowego. Z tą myślą deweloperzy budują wiele mieszkań właśnie z 2 pokojami. Właściwie jest ich na rynku najwięcej. Niewiele mniej dostępnych mieszkań to kawalerki. Jeśli chodzi o dane procentowe z portalu GetHome, dwupokojowe mieszkania na sprzedaż w Kołobrzegu stanowią ponad 55% ofert, natomiast jednopokojowe około 20%. W przypadku większych mieszkań oferta jest znacznie ograniczona. Wszystko dlatego, że największy potencjał inwestycyjny mają tu mieszkania o powierzchni do 50 m².

Materiał opracowany przez eksperta portalu GetHome.pl

0 0 vote
Daj ocenę