Linia kroplująca – efektywne podlewanie roślin ogrodowych

Linia kroplująca - efektywne podlewanie roślin ogrodowych
Linia kroplująca - efektywne podlewanie roślin ogrodowych

Każdy, kto ma kawałek własnego ogrodu, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ciężka praca jest potrzebna do tego, aby ogród pięknie się prezentował. Jeżeli w ogrodzie jest tylko trawnik, to obowiązki są ograniczone do niezbędnego minimum – wystarczy kosić i regularnie podlewać. Im bardziej wymagające rośliny w ogrodzie, tym większą troską należy je otoczyć. Szczególnie istotne jest odpowiednie nawadnianie.

  1. O czym pamiętać nawadniając glebę?
  2. Kiedy sprawdzi się linia kroplująca?
  3. Efektywny sposób na podlewanie roślin

Brak wody dla roślin jest tak samo zabójczy jak dla człowieka. Bez wody po prostu nie ma życia. W polskim klimacie jeszcze do niedawna przeważały deszczowe miesiące wiosenne i letnie, jednak sytuacja ta dynamicznie się zmienia i coraz częściej do domowych ogródków puka susza.

O czym pamiętać nawadniając glebę?

Im bardziej przedłuża się okres bez deszczu, tym bardziej gleba wysycha i tym częściej trzeba podlewać rośliny w ogrodzie, w przeciwnym razie bardzo szybko uschną. Jeżeli za oknem jest potężny żar, to roślin nie powinno się podlewać w ciągu dnia. Najlepiej robić to z samego rana lub bardzo późnym wieczorem, gdy gleba osiągnie odpowiednią temperaturę. Roślin w ogrodzie nie trzeba też podlewać po opadach deszczu. Sposobów jest wiele, a jednym z nich jest linia kroplująca, którą wybiera coraz więcej osób, doceniając jej efektywność.

Kiedy sprawdzi się linia kroplująca?

Jest to rozwiązanie bardzo uniwersalne. Znajdzie zastosowanie zarówno w przydomowym ogródku, jak i na polu uprawnym. Można ją zamontować także w szklarni, dzięki czemu pomidory zawsze będą miały glebę o odpowiedniej wilgotności. Po linię kroplującą sięgają zarówno amatorzy ogrodnictwa jak i doświadczeni profesjonaliści. Jeżeli chcesz, aby twoje rośliny miały stały dostęp do wilgoci, dzięki czemu będą bujnie rosnąć, to linia kroplująca sprawdzi się doskonale!

Efektywny sposób na podlewanie roślin

Nawadnianie gleby nie jest tak prostą sprawą, jak może się wydawać. Wiele osób korzysta z konewki. Nie da się ukryć, że ten sposób, choć tradycyjny, to nie jest zbyt efektywny. Trzeba się sporo nachodzić, zwłaszcza przy działce o pokaźnych rozmiarach. Czy proces nawadniania gleby można w jakiś sposób zautomatyzować? Każdy, kto chce sobie nieco ulżyć przy nawadnianiu gleby, powinien zainteresować się rozwiązaniem, jakim jest linia kroplująca. Służy ona do tego, aby nawadniać rośliny metodą kropelkową, co jest niezwykle wydajne, a do tego pozwala na konkretne oszczędności w domowym budżecie.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] zobacz również Linia kroplująca – efektywne podlewanie roślin ogrodowych […]

trackback

[…] zobacz również Linia kroplująca – efektywne podlewanie roślin ogrodowych […]