Korupcja polityczna w Radzie Miasta Kołobrzeg?

Korupcja polityczna w Radzie Miasta Kołobrzeg?
Korupcja polityczna w Radzie Miasta Kołobrzeg?

Radny Piotr Rzepka na bliskim wyglądu na portalu społecznościowym napisał o nasze rezygnacji ze Stowarzyszenia Rybacka Lokalna Grupa Działania „Morze i Parsęta”. Przy okazji opisał kulisy innych działań. Nie udało nam się spośród nim skontaktować. Również nie mamy komentarza rzecznika prasowego Anny Mieczkowskiej.

Korupcja polityczna w Radzie Miasta Kołobrzeg?

 

„Na budowie § 11, pkt. 2 statutu organizacji dziś złożyłem rezygnację z uczestnictwa w Towarzystwo Rybacka Lokalna Grupa Działania ,, Morze i Parseta”. W mojej ocenie upolitycznienie stowarzyszenia zwłaszcza, jeżeli chodzi o osoby funkcyjne oraz większość jednego obozu, która się zarysowuje dopiero po spojrzeniu na listę członków, odbiera jakiekolwiek danych na naprawdę niezbędne w mojej ocenie zmiany personalne w Zarządzie.

W związku z powyższym nie widzę możliwości dalszego członkostwa kiedy również indywidualnej współpracy. Informuję, iż w organizacji nie reprezentowałem Rady Miasta Kołobrzeg. Ponadto informuję, iż z początku br. nie stanowię w Zarządzie PTTK o. im. Jana Frankowskiego w Kołobrzegu (która jest członkiem SRLGDMiP), w związku z czym PTTK na ważnych zebraniach grupy reprezentuje obecnie wybrany Zarząd.

Dziękuję za dotychczasową paroletnią zgodność z SRLGDMiP, w obecnym opcja prezentowania w niej PTTK.

Informując o PTTK nie mogę sobie odmówić poinformowania, iż kołobrzeski oddział PTTK właśnie został zamknięty. Koniec biura obsługi ruchu turystycznego, koniec bezpłatnych informacji turystycznych, koniec stażów, koniec kolonii i wycieczek PTTK. Oficjalne biuro BORT przy ul. Zwycięzców 5/1 zostało zamknięte i wkrótce będzie zamknięte.

W wielu miastach w Polsce oddziały PTTK są dofinansowywane przez samorządy. Pełnią bardzo istotne funkcje natomiast w własnym kraju są już tradycją. Kołobrzeski oddział był jakąś z najstarszych kolei w mieście (zał. r. 1947). Że przez lata nie dostrzegali tego nasi włodarze. PTTK z centra nie dostawał nic. 14 maja br. wziąłem start w spotkaniu z Prezydentem Miasta Anną Mieczkowską, na którym to udało się wynegocjować środki z budżetu miasta na wsparcie oddziałku. 6 tys. zł w 2019 r. oraz 12 tys. zł w 2020 r. Następnie Prezes Zarządu PTTK dokonał ustaleń z Z-ca Prezydenta i ustalono wstępnie uwagi na kwotę 15 tys. zł na których 9 tys. zł to kursy a 6 tys. zł miałoby dostać samo PTTK.

No tak się nie stało. Gdy się dowiedzieliśmy ze centrów zbliżonych do ostatniego obozu władzy wszystko było skłonne z mojej indywidualnej decyzji działania z klubu radnych – po prostu zmiany barw, albo brzydko pisząc sprzedania się. Prezydent na gwałt potrzebowała większości bezwzględnej, aby uzyskać absolutorium. Większość została znaleziona kilka dni później gdzie indziej, więc ani ja, ani PTTK nie było obecnie potrzebne. Za żadne korzyści absolutnie nie przejdę do zarządzającej już 13 rok Kołobrzegiem partii. Na szczęście członkowie PTTK to widzą także nie są mi za złe.

Platformie Obywatelskiej kiedy również indywidualnej Pani Prezydent należą się gratulację! Dzięki wam a właściwie braku waszej pomocy pomimo danych na krajowych oczach upada PTTK. Mam nadzieję, że mieszkańcy was za to rozliczą”.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x