KONTROLE GRANICZNE RÓWNIEŻ W KOŁOBRZESKIM PORCIE

KONTROLE GRANICZNE RÓWNIEŻ W KOŁOBRZESKIM PORCIE
KONTROLE GRANICZNE RÓWNIEŻ W KOŁOBRZESKIM PORCIE

O północy Polska przywróciła kontrole na jakichkolwiek możliwościach. Od niedzieli przez 10 dni do Polski nie będą potrafili wpływać cudzoziemcy. Na obecny czas kontrolę graniczną wprowadzono również w porcie morskim w Kołobrzegu.

Jak czytamy w określonym komunikacie: „Od 15 marca przekraczanie granic możliwe będzie jedynie w określonych do ostatniego pomieszczeniach. W województwie zachodniopomorskim przekraczanie ścianie będzie możliwe jedynie na przejściach drogowych: Krajnik Dolny – Schwedt, Kołbaskowo – Pomellen, Świnoujście – Garz, w porcie morskim Świnoujście, Kołobrzeg i lotniczym Szczecin – Goleniów. W województwie pomorskim ruch graniczny możliwy będzie na przejściach morskich w Gdańsku, Gdyni również na przejściu lotniczym Gdańsk – Rębiechowo”

– „Tymczasowa kontrola graniczna będzie administrowana przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Zakres kontroli dostosowany będzie dobrze do stopnia zagrożenia porządku publicznego lub bezpieczeństwa państwa w układu z wystąpieniem poważnego zagrożenia dla zdrowia publicznego wywołanego koronawirusem SARS – CoV-2 (choroba COVID – 19). Straż Graniczna będzie spełniać zadania przy zachowaniu sprzętu mobilnego, w oparciu o inne zasoby kadrowe dodatkowo we porozumieniu z Policją i Społeczną Strażą Pożarną” – informuje Morski Oddział Straży Granicznej

Co zatem znaczy w pracy dla Kołobrzegu? Na morskich przejściach granicznych przekraczać granicę państwową drogą morską będą potrafili: obywatele RP; cudzoziemcy, którzy są małżonkami lub dziećmi obywateli RP albo pozostają pod stałą opieką obywateli RP; cudzoziemcy posiadający Kartę Polaka; szefowie misji dyplomatycznych oraz członkowie personelu dyplomatyczno- konsularnego misji, lub osoby posiadające stopień dyplomatyczny oraz członkowie ich rodzin; cudzoziemcy posiadające prawo stałego lub czasowego pobytu na polem RP; cudzoziemcy posiadający podstawa do lekturze na polem RP tj. cudzoziemcy uprawnieni do działania pozycji na takich samych wartościach co obywatele polscy; posiadający zezwolenie na produkcję, zezwolenie na produkcję sezonową, poinformowanie o powierzeniu pisania czynności gościowi na polem RP; . W szczególnie uzasadnionych przypadkach, nieuwzględnionych powyżej, komendant placówki Straży Granicznej, po otrzymaniu zgody komendanta głównego Straży Granicznej może pozwolić gościowi na przyjazd na polem RP, w trybie danym w uchwale z 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments