Kołobrzeg może stracić 30 mln.

Kołobrzeg może stracić 30 mln.
Kołobrzeg może stracić 30 mln.

Likwidacja opłaty uzdrowiskowej byłaby ciosem w budżet Kołobrzegu. O ministerialnych planach likwidacji poinformowała Anna Mieczkowska na piątkowej konferencji prasowej. Jak mówiła prezydent Kołobrzegu, wszyscy miejscy radni są zgodni co do ostatniego, że cena uzdrowiskowa powinna stać utrzymana.

Kołobrzeg może stracić 30 mln

Dzięki niej przyszłoroczny budżet miasta jest w stopniu pozyskać około 30 milionów złotych. Jak podkreślała A. Mieczkowska, to tyle samo ile wynosi subwencja oświatowa czy wartość miejskich inwestycji. Opłata uzdrowiskowa i swoja miałyby stać zastąpione przez opłatę turystyczną. Ta znajdowała do Ważnego Funduszu Promocji Turystyki, gdzie występował podział pieniędzy. Tutaj pojawiają się obawy władz Kołobrzegu. Chodzi o to, że była opłata uzdrowiskowa trafiała z powrotem do 45 gmin uzdrowiskowych. Jak dzielone byłyby pieniądze z C.F.P.T.? Tego nie wiadomo.

Jak mówiła prezydent Kołobrzegu, temat zniesienia opłaty uzdrowiskowej nie był konsultowany z samorządami. Wyraziła i chęć rozmów z parlamentarzystami naszego regionu wszystkich opcji. Dlaczego opłata istnieje oczywiście ważna dla Kołobrzegu? Na gminy uzdrowiskowe podawany jest szereg obostrzeń. W samym Kołobrzegu, strefa A toż jakaś czwarta powierzchni miasta, na której nie można umieścić żadnego przemysłu. To jeszcze obostrzenia dotyczące otoczenia i słabszy zysk z podatku od nieruchomości. Opłata uzdrowiskowa miała rekompensować całe te obrazy. Jeśli pieniądze z centralnego funduszu zostaną określone na co drugiego, mocno ucierpi budżet Kołobrzegu a innych polskich uzdrowisk. Na razie to właśnie projekt. Jaki będzie dalszy przypadek tego przedmiotu tzw. Białej Księgi, będziemy uczyć na bieżąco.

zobacz również chodzik 2 w 1

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments