„KOLEJ NA REFLEKSJE I ZŁOŻENIA NADEJDZIE”. PREZYDENT ANNA MIECZKOWSKA O WYJEŹDZIE SZEFA SZTABU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

„CZAS NA REFLEKSJE I ROZLICZENIA NADEJDZIE”. PREZYDENT ANNA MIECZKOWSKA O WYJEŹDZIE SZEFA SZTABU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO
„CZAS NA REFLEKSJE I ROZLICZENIA NADEJDZIE”. PREZYDENT ANNA MIECZKOWSKA O WYJEŹDZIE SZEFA SZTABU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

„CHWILA NA REFLEKSJE I ZŁOŻENIA NADEJDZIE”. PREZYDENT ANNA MIECZKOWSKA O WYJEŹDZIE SZEFA SZTABU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

Sprawa urlopowego wyjazdu Artura Wasiewskiego, szefa miejskiego sztabu zarządzania kryzysowego, wzbudziła ogromne kontrowersje. W piątek na pytania dziennikarzy w niniejszej potrzebie odpowiadała prezydent Anna Mieczkowska.

Najpierw jednak, podczas specjalnej konferencji, prezydent mówiła o przygotowaniach miasta na najbliższe dni oraz bezpieczeństwie mieszkańców w istocie dostaw wody, energii, ciepła. Mieczkowska mówiła i o szukaniu właściwych rozwiązań dotyczących sytuacji dzieci oraz młodzieży, które od poniedziałku nie będą należeć do grup. – Musimy zadbać o to, aby uczniowie byli mili. Dlatego też planujemy wzmożone kontrole straży miejskiej i władzy w niniejszych stanowiskach, w których potrafią robić się młodzi ludzie. Wszystko po to, aby nie zwiększać ryzyka zarażenia – mówiła urzędniczka.

Podczas konferencji pojawiła się również kwestia przyjazdów niemieckich turystów do centra. – Dzisiaj wystosowałam pismo do wojewody, jak podejść do migracji postaci z drugich państw, zwłaszcza tych państw w których stwierdzono ogniska choroby. Jesteśmy w zwykłym kontakcie z częścią turystyczną – mówiła prezydent.

Pytania dziennikarzy, po ukończeniu konferencji, dotyczyły głównie wyjazdu urlopowego szefa miejskiego sztabu zarządzania kryzysowego Artura Wasiewskiego. Przypomnijmy: trzy dni temu, urzędnik wyleciał, w ramach urlopu, do Egiptu. Dziennikarze prosili nie właśnie o to, albo jego nieobecność nie wpłynie na obniżenie działań sztabu, ale jednocześnie o ocenę moralną takiego postępowania. – Na refleksję i złożenia nadejdzie czas, natomiast dajcie mi państwo teraz na bieżące reagowanie, planowanie, zapobieganie, ustalanie priorytetów – mówiła urzędniczka. Prezydent poinformowała również, że po powrocie z Egiptu, Wasiewski będzie potrzebował przejść dwutygodniową kwarantannę.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments