Kiedy lekarza ginekolog może stwierdzić ciąże?

lekarz, doktor, ginekolog, ciąża, zdrowie
lekarz, doktor, ginekolog, ciąża, zdrowie

Potwierdzenie ciąży u dziewczyn jest często efektem podejrzeń i przypuszczeń każdej przyszłej mamy o swoim błogosławionym stanie. Już samo zatrzymanie okresu nie jest jednakże tylko jedynym sygnałem, który wskazywałby ciąże. Lekarze ginekolodzy wykonują także dodatkowe badania umożliwiające potwierdzenie ciąży.


Kiedy ginekolog może stwierdzić ciąże?

Przyszła mama chce dowiedzieć się swojej ciąży tak szybko jak to tylko możliwe. Jednakże pierwszym znakiem poczęcia jest częstokroć spóźniająca się miesiączka. O ciąży dowiedzieć się możemy nie wcześniej niż miesiąc po zapłodnieniu. I wtedy dopiero zalecane jest zrobienie testów ciążowych. W innym razie mogą one nie przedstawić prawdziwego wyniku.

Jeżeli jednakże chcemy dowiedzieć się o swojej ciąży trochę wcześniej, możemy pójść się do ginekologa. Lekarza zleci badanie krwi w celu oznaczenia ilości hCG. Hormon jest wydzielany w organizmie już 48h od zagnieżdżenia zapłodnionej komórki jajowej.

Niska wartość hCG oznacza, że komórka jajowa nie zagnieździła się lub doszło do wczesnego poronienia. Natomiast w sytuacji jego za wysokiej wartości możemy mieć do czynienia z zaśniadową ciążą – nieprawidłowym zagnieżdżeniem komórki jajowej.

Nim lekarz dostanie wyniki badań dokona również badania palpacyjnego. Objawami zapłodnienia może być rozpulchnienie pochwy a dodatkowo zasinienie i rozpulchnienie szyjki macicy. Może przeprowadzić również dopochwowe badanie USG. Za jego pomocą możliwe jest stwierdzenie ciąży od 4 tygodnia. Pierwsze takie badanie USG zostanie zlecone na 11-14 tydzień ciąży, wtedy to zostanie wyznaczony termin porodu.

zobacz również rodzaje prezerwatyw

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x