Kawiarnia Trzcińsko Zdrój

Czy Polacy lubią pić kawę?
Czy Polacy lubią pić kawę?

Przez całe lata w naszych domach królowała „zalewajka” – zmielona kawa w ręcznych, drewnianych młynkach była zalewana wrzątkiem, i po zmieszaniu łyżeczką i opadnięciu fusów – wypijana, obowiązkowo ze szklanki z metalową obręczą.

Kawiarnia Golczewo

Z czasem Polacy zaczęli czerpać z jeszcze bardziej łatwego sprzętu agd do zaparzenia kawy na ciepli z mieszkańcami z różnych krajów, a w filiżankach rodzimych kawoszy zagościły kawy z pełnego świata i dziesiątki metod parzenia wonnego, czarnego napoju.

zamów kuriera Expres poczta

Jaką kawę piją Polacy?
Aby na owo pytanie odpowiedzieć, trzeba uzgodnić, czy zamierza się na spraw sposób parzenia kawy, bądź też jej dane smaki.

Kawa parzona, z ekspresu czy kawiarki?
Wspomniana kawa „zalewajka” bardzo dokładnie wychodzi z mody. Coraz niewiele osób lubi fusy wpadające między zęby. Co rzeczywiście jest grupa klientów parzenia kawy „po turecku”, jednak toż, co dobre, prawdopodobnie stanowić większym poziomem wtajemniczenia. Prawdziwa kawa po turecku to poezja smaku, gdzie kawę z cukrem w określonych kokilkach na długiej rączce pokrywa się odpowiednio ciepłą wodą (nie wrzątkiem) i odpowiednio podgrzewa. Gorący kawowy ulepek chyba każdego ustawi na nogi.
Kawiarnia Golczewo
Chociaż w zamkach i w biurach do ostatnia jeszcze królowały ekspresy przelewowe, wymagające stosowania papierowych filtrów. To tradycja domem z USA, gdzie ciągle cieszą się dużą popularnością. Prawdziwi kawosze uznają jednak, że mieszkająca przez kilka godzin kawa w dzbanku nie istnieje teraz prawdziwą kawą, lecz napojem kawowym.

Ekspresy przelewowe zostały wyparte przez ekspresy ciśnieniowe, natomiast na ich szczycie mieszkają te, jakie tworzą wbudowane młynki. Kawa ze świeżo zmielonych ziaren toż najmilszy smak i aromat. Kawa z ekspresu ciśnieniowego istnieje również duża do sprawienia (stąd nazwa ekspres) a ulubioną kawę można zarobić po kilkunastu minutach od wciśnięcia guzika.

Ekspres do kawy istnieje w jakimś przedsiębiorstwie natomiast w moc domach i wielorakość modeli tych znacznie zaawansowanych technologicznie maszyn też ich funkcjonalności mogą przyprawić o zawrót głowy niejednego smakosza.

Kawiarnia Golczewo

Jaką kawę piją Polacy?

Wyraża się, że kawę codziennie pije aż 70% dorosłych mieszkańców naszego świecie. Oczywiście, są straciły na preferencje smakowe. Analiza sposobów parzenia kawy i jej ulubionych stylów to symbol na to,że zachowanie jest nową naturą człowieka.

70% Polaków nadal zaparza zmieloną kawę zdecydowanie w kubku. Niestety istnieje zaskoczeniem, że właśnie piją kawę na ogół ludzie starzy, z trudem czyniący z przyzwyczajeń, istniejący na emeryturze.

Wśród młodszych kobiet, w wieku między 40-50 lat zarysowuje się przewaga amatorów picia kawy z ekspresu ciśnieniowego.Z pewnością wpływ na ten poziom sprawy ma też fakt, że podejmują w biurach a tam czerpią z ekspresów. Stać ich jeszcze na mienie z kawiarni i sprawdzanie różnych smaków, a i kupno zaawansowanego sprzętu AGD do domu.

Kawiarnia Golczewo

Zgodnie z tradycją, najmłodsi kawosze, w przedziale wiekowym między 30-40 lat lubią eksperymentować. W niniejszej sekcji jest poważna grupa klientów zaparzaczy do kawy doskonale nieznanych dotychczas – aeropress, hario, chemex to marki specjalnych naczyń lub całych zestawów, pozwalających uzyskać smaki nieznane dotychczas szerszej grupie konsumentów.

Kawa z mlekiem, czarna, albo z mleczną pianką na szczycie?
Picie kawy jest częstym, na ogół porannym rytuałem. Druga mała czarna jest zdecydowanie pita w przedsiębiorstwie albo na osiedlu. Najczęściej Polacy piją kawę z mlekiem, czyli dolewają mleko do poważnego napoju. Właściciele zaawansowanych technologicznie ekspresów mogą sobie pozwolić na większą energię i powodować ulubione smaki wg preferencji. A istnieje ich wielu także można się pogubić w charakterach kaw z mlekiem: latte, macchiato, mocha, cappuchino to wyłącznie chwila z nich. Amatorzy kawy czarnej również maja wybór między americaną i espresso. Połączenie deseru z kawą znajdują miłośnicy vienna cafe, czyli espresso z czekoladą.

Kawiarnia Golczewo

Ile kawy wypijają Polacy?
Większość kobiet wypija co kilka 1 kawę dziennie, lecz 25% spożywa nawet 5 filiżanek w toku dnia. Na przeciętnego Polaka przypada, wg GUS z 2017 roku 2.7 kg kawy (zawieranej w perspektywie suchej, nie zaparzonej). Zatrzymujemy się w bardzo od czołówki światowej. Co dobre, najwięcej kawy piją Finowie, bo aż 12 kg na głowę. Warto zobaczyć, ze norma wypijanej kawy w Polsce żyje z roku na rok.

Kawiarnia Golczewo

Zobacz również Czy Polacy lubią pić kawę?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x