Jakie dokładnie warunki należy spełniać, żeby dostać kredyt hipoteczny?

kredyt, hipoteczny, pożyczka, bank, bankowość
kredyt, hipoteczny, pożyczka, bank, bankowość

Wielu ludzi marzy o otrzymaniu kredytu hipotecznego, który umożliwi kupno swojego domu, mieszkania i uzyskanie wreszcie niezależności od rodziców.

Jakie dokładnie warunki musimy spełniać, by dostać kredyt hipoteczny?

 

Zwłaszcza młode osoby starają się o posiadanie swojego kąta, jednakże by zdobyć kredyt, należy spełniać ogrom najważniejszych warunków, które stawia nam bank.

kredyt, hipoteczny, pożyczka, bank, bankowość

Taki kredyt może uzyskać osoba pełnoletnia – musi mieć ukończony 18 rok życia, a dużo banków oferuje osobom ,które nie skończyły jeszcze 35 roku życia dużo korzystniejsze warunki dostania takiego kredytu, między innymi atrakcyjniejsze oprocentowanie.

Dużo zależy też od okresu na jaki chcemy wziąć kredyt, banki zastrzegają sobie by spłata ostatniej raty przypadała maks. między 75 a 80 rokiem życia. Bardzo ważna jest też nasza historia kredytowa – kredyt hipoteczny nie zostanie udzielony osobie mającej złą historię kredytową i jakąkolwiek zaległość ze uregulowaniem rat, nawet jeśli zobowiązania wcześniejsze opiewały na małe sumy. O tym musimy z pewnością pamiętać!

Wielkość takiego kredytu i decyzja o jego otrzymaniu zależna jest od zarobków osoby, która stara się o niego. Przy bardzo niskich zarobkach bank może nam odmówić przyznania kredytu, ponieważ potencjalny kredytobiorca mógłby mieć kłopot ze spłatą rat. Banki biorą pod uwagę też liczbę członków w rodzinie, będących na utrzymaniu osoby starającej się o kredyt, i wielkość zaciągniętych w danej chwili kredytów. Takie wskaźniki finansowe są podstawą jeśli chodzi o określanie zdolności kredytowej konsumenta.

Wspomnę jeszcze, że wielką szansę na kredyt hipoteczny posiada osoba zatrudniona na umowę o pracę, najlepiej na czas nieokreślony. W sytuacji jakiegoś innego źródła dochodów banki życzyć sobie mogą spełnienia przez klienta jeszcze dodatkowych warunków przy ubieganiu się o kredyt lub zdecydować się mogą na udzielenie konsumentowi nieco niższej sumy.

Zobacz również pożyczki długoterminowe online

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x