HYBRYDY DOTRĄ DO KOŁOBRZEGU

HYBRYDY DOJADĄ DO KOŁOBRZEGU
HYBRYDY DOJADĄ DO KOŁOBRZEGU

HYBRYDY DOTRĄ DO KOŁOBRZEGU – Pomorze Zachodnie zaprasza na pojazdy dwunapędowe. W piątek 13 marca ogłoszono przetarg na zakup dwóch pociągów. Docelowo może żyć ich nawet dwanaście. Nowy tabor ma jeździć m.in. na linii Szczecin Gł. – Kołobrzeg – Koszalin.

Przetarg obejmuje zakup dwóch pojazdów dwunapędowych zaopatrzonych w 150 miejsc będących, z okazją zakupu nie daleko niż 10 kolejnych samochodów w ramach prawa opcji. Termin realizacji całego zamówienia to lata 2020 – 2022. Termin składania ofert mija 21 kwietnia.

Pomorze Zachodnie stanowi drinkiem z pierwszych regionów, który wystawił na pojazdy dwutrakcyjne, łączące najważniejsze zalety pojazdów elektrycznych (wysokie przyspieszania, brak emisji spalin), i zaopatrzonych w przekładnię elektryczną pojazdów spalinowych (możliwość poruszania się po drogach niezelektryfikowanych).

Województwo Zachodniopomorskie na lokaty taborowe w latach 2010-2018 wydało łącznie ponad 1 mld zł. Zakupy w całej grupy były sfinansowane ze środków Unii Europejskiej.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments