Haluksy Goleniów

Haluksy
Haluksy

Haluksy – domowe sposoby działania Działają nie tylko osób, ale również mężczyzn – haluksy to dyskomfort spowodowany wadą palucha. Składa się z tym ciągły ból, i nawet kłopoty z przenikaniem się i działaniem. Istnieje wiele domowych sposobów na radzenie sobie z tym dyskomfortem. Albo są one zawsze pewne? Jakie inne drogi można spotkać?

Haluksy Koszalin

Kiedy są przyczyny powstawania haluksów?
Domowy metody
Operacje chirurgiczne

Flexin500
Flexin500

Przyczyny powstawania

Haluksy to zmiana, często bolesna narośl w ziemiach palucha, jaka z czasem może wykonywać rozrastanie się stopy, które zawiera za sobą kolejne trudności. Najczęstszą uwagą jest umiejętność genetyczna oraz płaskostopie, z którymi bynajmniej nie da się walczyć. Do różnych powodów należy otyłość, siedzący tryb życia, nieodpowiednie obuwie (szczególnie w rozmiarze trójkąta), albo te płeć (to schorzenie częściej występuje u ludzi płci pięknej). Czasami rzuca się również typ stopy – egipska, jaka istnieje mocno narażona na deformacje.
Które są metody leczenia?

Główną drogą jest operacja, jednak dużo osób również radzi sobie „swymi” sposobami, do których należy:

Zmiana obuwia na takie z płaskim obcasem i wysoką podstawą,
Leki przeciwbólowe – nie eliminują przyczyny, ale pomagają w niezgodzie z bólem,
Zakładanie ortez, odciągających paluch od śródstopia i poprawiających ustawienie palców,
Kinesiotaping – plastry działające podobnie jak ortezy. Trzymają one skorygowane miejsce na dłużej,
Wkładki do butów – powinien natomiast pamiętać, żeby były wybierane indywidualnie do stopy, dopiero wtedy wykazują prawidłowe działanie,
Wykonywanie zadań, zalecanych przez fizjoterapeutę.

 

zobacz również Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego

Operacje chirurgiczne

W sukcesie silnego bólu przekonuje się jednak wykonanie operacji haluksów – metodą Scarf, Chervron bądź Akin. Polegają one na chirurgicznym przecięciu kości i ponowne jej połączenie za pomocą śrub. Choć brzmi to groźnie, istnieje to skuteczny metoda na głębokie pozbycie się problemu. Niektóre z inicjatywy są mało inwazyjne – chirurg przez skórę nacina kość i prowadza odpowiedni frez do stopy. Po zabiegu pozostaje tylko nacięcie, które się bandażuje, nie ma wtedy konieczności zakładania gipsu. Wystarczy tylko zadbać o stopę przez jej rehabilitację – wizytami u fizjoterapeuty i ćwiczenia (np. przechodzenie na piętach oraz na zewnętrznych krawędziach stóp).

Podsumowanie

Choć domowe sposoby planują własne zalety, przy haluksach warto skierować się do lekarzy – specjalisty i fizjoterapeuty, którzy pomogą w wybraniu metod leczenia indywidualnie do wszystkiego. Dobrze również pamiętać o wykonywaniu odpowiednich ćwiczeń, które potrafią zapobiegać powstawaniu tego problemu.

zobacz również Na najlepsze odchudzanie preparaty farmaceutyczne

Haluksy Koszalin

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments