Dworzec PKP w Kołobrzegu będzie remontowany

Dworzec PKP w Kołobrzegu będzie remontowany
Dworzec PKP w Kołobrzegu będzie remontowany

To łatwa reklamę również dla ludzi kiedy i turystów wypoczywających w bliskim mieście. Już niedługo budynek kołobrzeskiego dworca ma stać gruntownie przebudowany.
Obiekt ma stać w sumy dostosowany do spraw osób niepełnosprawnych. Znacznie zwiększy się powierzchnia obsługi pasażerów.

Dworzec PKP w Kołobrzegu będzie remontowany

 

Przewidziano m.in. utworzenie dużego miejsca na przechowalnię bagażu, odtworzenie zwieńczenia wieży zegarowej. Być że także powstanie dodatkowa poczekalnia sezonowa. Spółka PKP SA ogłosiła właśnie przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dotyczącej przebudowy tak ważnego dla miasta budynku.

Zakres prac przewiduje kompleksową przebudowę dworca kolejowego wraz z wykorzystaniem najbliższego otoczenia. Na parterze ma stać utworzona poczekalnia oraz hol, do których osiągać będą toalety. Rozważona ma stać również poczekalnia sezonowa do obsługi zwiększonego ruchu turystycznego. Ponadto przewidziano całe mieszkanie na przechowalnię bagażu dostępne zarówno z zewnątrz budynku. Na piętrze i poddaszu mają stać wygospodarowane pomieszczenia mieszkalne. Po uzgodnieniu z konserwatorem zabytków ma stać przywrócona tradycyjna forma kopuły nad wieżą zegarową.

Jeśli należy o zagospodarowanie działki, mają stać usunięte bariery architektoniczne. Powstać mają min. dwa miejsca parkingowe dla pań niepełnosprawnych i min. dwa miejsca do ładowania samochodów elektrycznych. Ponadto przewidziano parking rowerowy. Dworzec wraz z otoczeniem mają stać w sumy dostosowane do spraw osób niepełnosprawnych.

Termin składania ofert mija 7 stycznia 2020 r. Jedynym kryterium wyboru jest cena. Dokumentacja wraz ze każdymi pozwoleniami tworzy być wykończona w rozwoju 36 tygodni od zawarcia umowy. Wartość zlecenia określana istnieje na 1,27 mlm zł netto.

Budynek dworca w Kołobrzegu został przesłany do użytku w 1910 r. Obiekt spotyka się w gminnej ewidencji zabytków. W 2010 r. został przeprowadzony remont wnętrza dworca, jednakże stan techniczny całego domu PKP SA określa jako banalny i chcący modernizacji. Hol główny pełni funkcję poczekalni. Znajdują się w nim i kasy i obiekty handlowe. Obiekt nie spełnia wymogów TSI-PRM, co świadczy, że nie istnieje w sumy dostosowany do spraw osób o małych możliwościach przesuwania się.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments