Duże zmiany w Gminie Rymań

Duże zmiany w Gminie Rymań
Duże zmiany w Gminie Rymań

Budowa remizy strażackiej, sali wiejskiej oraz infrastruktury sportowo-rekreacyjnej – to potężne założenia rewitalizacji przestrzeni publicznych w Starninie.

Duże zmiany w Gminie Rymań

Na zaplanowane zmiany władze gminy Rymań pozyskały aż 85-procentowe unijne dofinansowanie, które Urząd Marszałkowski poda w ramach RPO WZ 2014-2020. Umowę wsparcia w obecnej myśli podpisali w czwartek w Rymaniu, wójt Mirosław Terlecki i członek Zarządu Województwa Anna Bańkowska.

Rewitalizacja w Starninie obejmuje budowę remizy Ochotniczej Straży Pożarnej wraz z salą wiejską i wyposażenie obiektów w sprzęt i niezbędne urządzenia. Ponadto przewidziano powstanie siłowni plenerowej, a i oświetlonego i ogrodzonego boiska.

– Nowa infrastruktura służyć będzie naszej społeczności do organizacji zajęć edukacyjno-kulturalno-sportowych i zapewni bardziej modną formę bycia czasu wolnego, np. na nowym powietrzu – podkreślił wójt Rymania Mirosław Terlecki.

Koszt inwestycji Gmina Rymań wyceniła na założeniu 1,4 mln zł. Unijne dofinansowanie z Tytułu Marszałkowskiego wyniesie ponad 1,1 mln zł. Fundusze czerpią z Europejskiego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Przedsięwzięcie, które zaplanowano od stycznia 2020 do sierpnia 2021 roku, zapisuje się w prawa 9 Osi „Infrastruktura publiczna”, działanie 9.3 „Wspieranie rewitalizacji w branży fizycznej, ekonomicznej i społecznej ubogich grupie i obszarów publicznych i prostych”.

– Środki na zastosowanie żyć są efektem oszczędności, jakie pojawiły się przy produkcji innych zajęć w ramach rozstrzygniętego jeszcze pod koniec 2018 roku konkursu. Dawno to model zmian w Starninie – mimo pozytywnej oceny – nie mógł wziąć z usługi UE ze względu na wyczerpanie dostępnej alokacji. Teraz się to udało, z czego ciężko się cieszę – przyznała członek Zarządu Województwa Anna Bańkowska.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x