Ciacho Wolin

ciacho
ciacho

Ciacho to kluczowa i sama z kilkorgu komedii, które stworzył Patryk Vega. Film opowiada historię pięknej Basi wrobionej przez narzeczonego w skok na konwój z narkotykami. Wplątanej w narkotykową aferę siostrze przychodzą z poradą nieporadni, ale niezwykle odważni bracia. Reżyser znany z bezkompromisowego przedstawiania środowiska policyjnego, w niniejszym filmie nieco odstaje od tradycyjnego charakteru swojej pracy.

Ciacho Dobrzany

Nie porzuca on a ważnego tematu zainteresowania – wciąż jesteśmy w kręgach policyjnych.

klik i ogladaj film

Główna bohaterka stanowi mocno przebojową policjantką starającą się o sukces. Niespodziewane wydarzenia jednak znacząco krzyżują jej plany. Znacznie łatwo dowiadujemy się kto za tym pełnym trwa i wrabia piękną policjantkę. Jest pytanie: jaki element posiadała taż osoba też jak wysoce potoczą się losy odważnej policjantki.

Ciacho Dobrzany

Gra z względem

Seans z „Ciachem” w repertuarze dostarcza widzowi całą gamę emocji: od obawy o dalsze losy głównej bohaterki poprzez niepewność aż do wszystkiej radości. Poza wieloma zabawnymi sytuacjami oraz dowcipnymi dialogami można określić i ważne przesłanie wynikające z filmu. Komedia pokazuje, że wszystek, nawet z pozoru najbardziej nieporadny człowiek, może zostać prawdziwym bohaterem, oraz jeszcze każdy bez wyjątku zarabia na konkretną miłość. Znaczenie obecne jest odzwierciedlone w ciekawy, humorystyczny, i czasami nawet kilka ironiczny sposób. Główni bohaterowie posiadają również barwne, trochę przejaskrawione osobowości, przez co każdy z nich na długo zapada w pamięć, oraz oraz ich karykaturalność w obiektywny sposób również dużo podkreśla ukryte pod pozorami zwykłej komedii przesłanie filmu. Film z jednego początku interesuje i powoduje, że widz w napięciu wygląda na dalszy ciąg wydarzeń, przy czym nie raz atmosfera dobrze się rozluźnia dzięki dowcipnym dialogom i szybkim, nieco żartobliwym obrotem spraw.

Świetna obsada

Miła i niepowtarzalna obsada zatem w filmach Patryka Vegi tak już tradycja. Na każdym plakacie obrazu tego reżysera można zobaczyć znane twarze. Główna bohaterka – Basia jest naśladowana przez Martę Żmudę – Trzebiatowską. Stanowi obecne niezwykła rola aktorki, ponieważ całkowicie rezygnuje z wizerunkiem przyjaznej i poukładanej dziewczyny, którą zwykła grać Żmuda – Trzebiatowska. Podczas filmu można zobaczyć aktorkę w bardzo oryginalnych formach. Z powodu na chwilę zabiera się ona w siłę prostytutki, później montuje się poznać jako ambitna pani policjantka. Podczas filmu można zobaczyć i dość „niegrzeczną” scenę, w jakiej główna bohaterka eksponuje swoje piersi. Mimo dość ostrego wizerunku policjantki, z powodzeniem można określić, że nie traci ona lubych widzów. Nie właśnie odtwórczyni ważnej roli zarabia na przyjęcie. Trzej bracia (Tomasz Karolak, Paweł Małaszyński i Marcin Bosak) oraz narzeczony Basi (Tomasz Kot) to ponad niezwykle barwne postacie, które zarabiają na równie godną uwagę. Tomasza Karolak, jako Dawid – sympatyczny ginekolog z niecodziennymi upodobaniami seksualnymi, jak zwykle świetnie znalazłeś się w komediowej roli. Marcin Bosak, w wagi Krzysia, bardzo dobro poradził sobie z ukazaniem podporządkowanego władczej żonie (Joanna Liszowska) pantoflarza. Na szczególnie duże powodzenie zasługuje Paweł Małaszyński, z którego rola wiecznie zagubionego Karolka wymagała bardzo dużego zaangażowania. Pewne jest wydajne: każda z świadomości na długo zapada w pamięć, a jednak między innymi o to dokładnie w filmach chodzi.

Ciacho Dobrzany

Przyjemny seans

„Ciacho” to przede każdym łatwa do oglądania komedia, jaka nie chce od widza analizy i silnego zainteresowania. Opowiada ciekawą historię w bezpośredni dla odbiorców sposób, przy czym nie raz sprawy z udziałem nieporadnych braci Basi dostarczają sporo śmiechu. Stanowi obecne obraz, który warto obejrzeć nawet dla dobrej obsady aktorskiej oraz kilku nieoczekiwanych zwrotów akcji. Niecałe dwie godziny spędzone z grą „Ciacho” Patryka Vegi to naprawdę świetny lekarstwo na spędzenie sobotniego popołudnia. Komediowy debiut reżysera danego z kina sensacyjno – kryminalnego z pewnością można przyjąć za udany.

Ciacho Dobrzany

Źródło artykułu Ciacho

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x